Největší dostih všech dob: Velká pardubická

18. května 2014 v 8:55 | Lilly |  Jezdectví
Asi každé z nás něco říka "Velká pardubická". Asi každé z nás něco říká "Josef Váňa." Největší dostih v české republice se koná na podzim v Pardubicích (já to mám hodně blízko, žiju v Pardubickém kraji). Nejprve se konají zakladní závody a potom je ten hlavní- velká pardubická. Tam většinou účinkuje Josef Váňa, jeden z nejúspěšnějších jezdců v ČR. I když třeba spadne s koně, všichni mu tleskají. Je to sice "starší" jezdec než všichni ostatní, ale už 8x velkou pardubickou vyhrál!
Na velkou pardubickou můžete přijet nebo se na ní dívat na televizi na kanálu ČT sport. Josef Váňa má také syna...(více v celém článku)


Josefa Váňu ml., který je také velmi úspěšný, zřejmě zdělil po svém otci. Velká pardubická je dlouhý závod (klidně na tři hodiny-celý program). Jezdí na ni i spoustu cizinců- minulý rok třeba ze Švýcarska nebo dokonce Anglie. Tento závod není známý jen v čechách, ale i v jiných zemích (myslím, že ho dávali v televizi možná i v Německu). Stojí za to ho vidět, naberete spoustu zkušeností!
Josef Váňa- Velká pardubická 2009
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama