Jezdectví

Největší dostih všech dob: Velká pardubická

18. května 2014 v 8:55 | Lilly
Asi každé z nás něco říka "Velká pardubická". Asi každé z nás něco říká "Josef Váňa." Největší dostih v české republice se koná na podzim v Pardubicích (já to mám hodně blízko, žiju v Pardubickém kraji). Nejprve se konají zakladní závody a potom je ten hlavní- velká pardubická. Tam většinou účinkuje Josef Váňa, jeden z nejúspěšnějších jezdců v ČR. I když třeba spadne s koně, všichni mu tleskají. Je to sice "starší" jezdec než všichni ostatní, ale už 8x velkou pardubickou vyhrál!
Na velkou pardubickou můžete přijet nebo se na ní dívat na televizi na kanálu ČT sport. Josef Váňa má také syna...(více v celém článku)

Můj vlastní kůň

3. května 2014 v 15:01 | Lilly
Jezdectví je krásné. Krásný sport. Co k tomu potřebuješ? Co jiného, než samotného koně. Bohužel, fotbalisti,cyklisti a tenisti o nás říkají, že si jenom vozíme zadek. Možná. Ale není to tak úplně pravda. Sice sedíme na zadku, ale než si na nás kůň zvykne, co to dá, když skáčete přes překážku, co to dá, když musíte protahovat tělo sobě i koni, co to dá, než se naučíte spoustu cviků, kterévyžadují spoustu sil a i odvahy.
No, pokud ses rozhodla si koupit koně nebo na koni jezdit, upozorním tě. Kůň vyžaduje každodenní péči,krmení, projížďky a pohyb, musí mít další společníky(nerad tráví sám), box , veterinář, zubař... Pokud ses rozhodla mít vlastního koně, můžeš se zabívat max. ještě 2 koníčky, jinak to nestihneš a kůň se dostane do zlých rukou. Nedělá ti to problém? Tak tedy do toho. Kdybych já byla na tvém místě, udělala bych následovné:
 
 

Reklama