Koně a poníci

Čištění koně

16. srpna 2014 v 19:24 | Lilly
Ahóóój! :) Jen tak z nudy jsem si prohlížela internet a tak mě napadlo... Co takhle nenapsat konečně nějaký zajímavý článek o koních? A jelikož mě mysl právě poslala vyčistit si zuby,přišla jsem na téma- hygiena. A to byl právě ten důvod, proč napsat tento článek. Chtěla bych vám stručně popsat a ukázat, jak se čistí kůň. Zezačátku se seznámíme s několika důležitými informacemi a potom se naučíme koně správně čistit.

Důležité informace:
Každý kůň by měl mít své čištění. Kdyby náhodou dostal nějaké infekční onemocnění, mohlo by se to přenést na jiné koně.
"Čištění" by se mělo také "čistit". Jak? Stačí opláchnout vodou, aby zmizela všechna špína a prach.
Koně čistíme pravidelně (před i po ježdění), nejlépe v boxu či vedle boxu ve stáji. (Více v celém článku)

Poník-malý,tlustý kůň?

17. května 2014 v 17:21 | Lilly
Poník je vlastně menší kůň. Není to poník, z kterého vyroste velký kůň. Slovo poník označujeme malého koně do 1,48 m. Když má nad 1,48 m, je to kůň. Spoustu lidí (kterých se v koních vůbec nevyzná) říkají, že je poník tlustý. Tomu moc nerozumím. Proč by měl být tlustý? Ať je to kůň nebo poník, tlustý může být kdykoliv, když se přejí, ale že by to bylo pravidelné?
Vůbec ne.Takoví ti pro malé děti(napřiklad Shetlandský pony) možná takové nafouknuté bříško mají, ale to neznamená, že jsou tlustí. (obrázek v celém článku)

Kůň

3. května 2014 v 14:35 | Lilly
Kůň. Čtyřnohé,mnohdy velké, silné a krásné zvíře. Může žít v divokých skupinách ve volné přírodě nebo na farmě či ve stáji. Pokud se rozhodneme mít koně,přečtěte si článek Můj vlastní kůň.
Kůň je inteligentní zvíře, které se používá na závodní ježdění (parkur nebo drezúra), tahání a pomoc s nákladem (irští a tažní koně) nebo ti nejkrásnější se předvádí na koňských přehlídkách a prostředích.
Koně jsou na světě už mnoho mnoho let, byly mezi prvními zvířaty, i když první byl vlastně pes, kterého si pravěcí lidé ochočili. Ve středověku a ve třicátých letech se koně používali jako dopravní prostředek-buďto kočát, nebo saně.
 
 

Reklama